Rezerwacja tel.*  87 739 51 77

* w godzinach: 10:00 - 22:00. Telefon odbierany jest w miarę dostępności kasjera.

Iniemamocni 2 13.07.Berek41 dni nadzieiOcean’s 8 22.06.
Iniemamocni 2 13.07.Berek41 dni nadzieiOcean’s 8 22.06.
Wydarzenie: Planet Cinema Ełk
Koncerty w Kinie

Data: 2018-07-27

Koncerty w Kinie

2018-07-27

Wszystkich miłośników dobrej muzyki i wielkich widowisk zapraszamy na nowy cykl KONCERTY W KINIE, w którym zaprezentujemy wyprodukowane z ogromnym rozmachem i przy użyciu najbardziej zaawansowanej techniki realizacyjnej koncerty gigantów muzyki.

 

 

 27 LIPCA 2018

godz. 19:00

cena biletu: 22 zł

 

Historyczny występ Stonesów odbył się 25 marca 2016 roku w kompleksie Ciudad Deportiva. Film nosi tytuł "Havana Moon: The Rolling Stones Live in Cuba". Nazwę zawdzięcza piosence Chucka Berry'ego. Jego reżyserią zajął się Paul Dugdale, który współpracował już ze Stonesami w 2013 roku przy okazji dokumentu "The Rolling Stones: Sweet Summer Sun - Hyde Park Live". Nakręcił także filmy koncertowe Coldplay, Eda Sheerana, Adele i One Direction.
To była cudowna chwila: ogromne morze ludzi, którzy stali aż po horyzont. Można było poczuć entuzjazm bijący z tłumu i to był dla mnie pamiętny moment” - przyznał w oficjalnym oświadczeniu Mick Jagger. Tego samego zdania był Keith Richards, który powiedział: „Jest słońce, jest księżyc, są gwiazdy i jest The Rolling Stones. Występ na Kubie był naprawdę wyjątkowy. To była pamiętna noc w Hawanie.” Na koncert przyszedł ponad milion osób, a Stonesi zagrali swoje największe przeboje, w tym m.in.: „(I Can't Get No) Satisfaction”, „Jumpin' Jack Flash”, „Start Me Up”, „Brown Sugar”, „You Got the Silver” czy „Before They Make Me Run”.


THE ROLLING STONES
The Rolling Stones to legendarny, brytyjski zespół rockowy założony w 1962 roku z inicjatywy Briana Jonesa - pierwszy lider i gitarzysta zamieścił w gazecie ogłoszenie o poszukiwaniu członków do nowego zespołu. Pierwszy oficjalny występ w składzie Jagger, Jones, Richards, Taylor i Stewart ze wsparciem Micka Avory’ego na bębnach grupa dała w klubie Marquee jako “The Rollin’ Stones”. Wkrótce do zespołu dołączyli Charlie Watts i Bill Wyman, a z nazwy zniknął apostrof.
The Rolling Stones od początku zyskali sławę “dzikich”; Mick Jagger nie stronił od oscenizmów, a ich koncerty nierzadko kończyły się awanturami. Mimo to, debiutancki album wydany w 1964 roku zyskał ogromną popularność w WIelkiej Brytanii. Grupa zapragnęła podbić Stany Zjednoczone, ale tamtejsza publika nie była gotowa na ich muzykę. Udało się dopiero za drugim podejściem - amerykańska trasa z 1965 roku zakończyła się sukcesem - również twórczym. To podczas tego tournee powstał kultowy przebój “(I Can’t Get No) Satisfaction”, który był sprzeciwem wobec konformizmu i świetnie wpisał się w nastroje ówczesnej młodzieży. Na fali wielkiej popularności, The Rolling Stones dotarli nawet za Żelazną Kurtynę. 13 kwietnia 1967 roku grupa dała dwa koncerty w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Liczba zainteresowanych była znacznie większa niż pula dostępnych biletów, a w pierwszych rzędach zasiadali przedstawiciele władzy. “Na zewnątrz było ze 2 tysiące dzieciaków, które nie mogły zobaczyć koncertu z powodu tych ludzi. (...) Nie byłoby zamieszek, gdyby ich wpuścili” - wspominał Keith Richards. Dla Polaków ten koncert był powiewem wolności, dlatego The Rolling Stones stali się w Polsce symbolem, a o tamtym koncercie i jego okolicznościach krążą legendy.

W kolejnych latach równie głośno co o muzyce Stonesów było o ich ekscesach, które jednak nie ujmowały im fanów. W 1968 roku ukazał się skandaliczny utwór “Sympathy For The Devil”. Kolejne wielka trasa na początku lat 70 uczyniła z muzyków multimilionerów. Wydany w 1973 roku album Goat's Head Soup przyniósł światu "Angie". W 1975 roku miejsce Micka Taylora w zespole zajął Ronnie Wood. Sześć lat później ukazał się album Tattoo You z wielkim hitem “Start Me Up”. Później Mick Jagger i Keith Richards rozpoczęli kariery solowe, choć zespół nie został rozwiązany. W 1986 roku The Rolling Stones otrzymali nagrodę Grammy za całokształt twórczości, a trzy lata później zostali przyjęci do Rock And Roll Hall Of Fame. W kolejnych latach grupa zagrała wiele dużych koncertów, a Mick Jagger w 2001 roku otrzymał tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II. Ostatni album studyjny The Rolling Stones, Blue & Lonesome, ukazał się w grudniu 2016 roku.