Rezerwacja tel.*  33 471 17 12

* w godzinach: 10:00 - 21:00. Telefon odbierany jest w miarę dostępności kasjera.

Serce nie sługa 05.10.Hotel Transylwania 37 uczućKler 28.09.
Serce nie sługa 05.10.Hotel Transylwania 37 uczućKler 28.09.
Wydarzenie: Planet Cinema Oświęcim
Nowoczesne Kina z Charakterem

Nowoczesne Kina z Charakterem

Kino Planet Cinema należy do Sieci Kin Studyjnych i LokalnychDziałalność Sieci kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej w szczególności poprzez rozpowszechnianie w kinach Sieci filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin.

W kinach studyjnych i lokalnych

Kina studyjne i lokalne z roku na rok gromadzą większą widownię, którą przyciąga coraz ciekawszy repertuar, ale też przeglądy i festiwale filmowe ze szczególnym uwzględnieniem imprez kierowanych do dzieci oraz seniorów. W wielu kinach działają kluby filmowe, część z nich w ramach Dyskusyjnych Klubów Filmowych. W mijającym roku ponad dwieście tysięcy seansów zgromadzono blisko pięć milionów widzów. Na ekranach 206 kin studyjnych i lokalnych premierowo pokazano ponad 1300 obrazów. Co ważne, bogata oferta kin studyjnych przyciąga coraz bardziej zróżnicowaną publiczność. Wbrew obiegowym opiniom małe kina nie poszukują jedynie filmów dla elitarnej publiczności. Nie bez powodu jednak w przeszłości kina studyjne określano mianem "kina dobrych filmów". Nastawienie na promocję tytułów niszowych, na wprowadzanie do szerszego obiegu produkcji kina eksperymentalnego i alternatywnego nadal pozostaje domeną placówek studyjnych, biorących na siebie odpowiedzialność za wspieranie sztuki filmowej.

Kameralna atmosfera kin studyjnych, docenianie ambitnego repertuaru, otwarcie na dialog z publicznością to najważniejsze cechy decydujące o sukcesie mniejszych kin w nierównej walce z sieciami multipleksów nastawionych na ofertę komercyjną. Dzięki sieci małych kin wzrastają możliwości działalności edukacyjnej w rozrzuconych po całym kraju kinach, a małe społeczności mogą się integrować i uczestniczyć w kulturze. Pod skrzydłami SKSiL działa portal www.edukacjafilmowa.pl dostarczający materiałów filmoznawczych przeznaczonych do wykorzystania w edukacji szkolnej. Skierowany jest zarówno do młodych pasjonatów pragnących poszerzyć swoją wiedzę filmową, jak również do edukatorów i animatorów kultury filmowej. Projekt jest laureatem nagrody Edukacji Młodego Widza PISF podczas 38 Festiwalu Filmowego w Gdyni. W ramach programów edukacyjnych SKSiL realizowany jest także tegoroczny laureat nagrody - projekt interdyscyplinarny KinoSzkoła. (źródło: onet.pl)

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony z repertuarem wszystkich Kin należących do Sieci.

http://www.kinastudyjne.pl/repertuar.html.